në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi vlerën 6000L

Çdo ditë nga ora 08:30-21:00

Streetwear empowered, me protagonist adidas Superstar
Streetwear empowered, me protagonist adidas Superstar
Blog
17.02.2022.

Streetwear empowered, me protagonist adidas Superstar

Përshëndetje të gjithëve!

Ka kaluar pak kohë që kur kam shkruar për herë të fundit një histori në Buzz Blog, dhe mund të them sinqerisht se më ka munguar! Gjatë gjithë kësaj kohe jam kujdesur për projektet e mia si kërcimi dhe koreografia. Siç e dini, kaloj shumë kohë në skenë, në qendrën e trajnimit të kërcimit dhe në studio. Pjesë e rutinës sime të përditshme është udhëtimi mes këtyre tre vendeve, dhe për këtë më duhet të vesh një palë atlete komode dhe elegante që më japin besim.

Duke ardhur nga skena e break dance, padyshim, atletet në të cilat ndihem rehat dhe më ndihmojnë të bëj lëvizjet e mia pa u ndalur janë adidas Superstar. Në 50 vitet e tyre që kur doli silueta e parë, ato kanë emigruar nga të qenit një ikonë basketbolli për t'u bërë një nga kulturat e hip-hop dhe streetstyle. Çfarë i bëri ato kaq të suksesshme dhe pse zgjasin kaq shumë dekada, me kaq shumë ndryshime mode, duke qëndruar atje lart mes yjeve? Së pari, sepse ato kanë bërë emër mes kërcimtarëve si për shkak të rritjes së kulturës streetstyle ashtu edhe për faktin se janë super të qëndrueshme dhe nuk mund të të lëndojnë. Këto modele kanë profilin perfekt për break-dance dhe freestyle. “Pamje supreme.” Me siguri kështu do të thoshte një skateboardist, ku adidas Superstar është një mishërim i përsosmërisë.

Gjëja që më pëlqen më shumë te Superstar është se ato mund të kombinohen me çdo veshje. Nëse zgjidhni të vishni një xhup ose bluzë dhe një palë pantallona xhins, adidas Superstar i zi kombinohet në mënyrë perfekte. Ashtu siç i kombinova ato të bardha me veshjen time urbane, e përbërë nga një hoodie adidas Trefoil ose pantallona sportive të zeza adidas. Unë u befasova nga pamja e tyre dhe materialet e përdorura nga adidas për këtë model Superstar, të cilat janë kaq të këndshme në prekje!

Këto, si dhe shumë variante të tjera Superstar, mund t'i gjeni në dyqanet e BUZZ Sneaker Station ose online.

Shihemi herën tjetër, paçi fat!

Bogdan

Trenutno nema komentara

Artikuj të ngjashëm