në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi vlerën 6000L

Çdo ditë nga ora 08:30-21:00

Walk On Air with Nike Air Max 2021
Walk On Air with Nike Air Max 2021
Blog
01.06.2022.

Walk On Air with Nike Air Max 2021

Do ta nis këtë blog me fjalinë e parë që thashë kur i pashë: "Çfarë është kjo, anije kozmike?"

 

Ky model i Nike Air Max 2021 ka një pamje tërësisht futuriste. Duke parë siluetën krejtësisht të re, lidhëset dhe tabani bien menjëherë në sy. Baza është prej najloni gri. Ka një material lëkure rreth lidhëses dhe gomë. I përbërë nga material gome dhe rrjetë në pjesën e brendshme të atleteve.

Tabani është një element shumë i mrekullueshëm. Ai përbëhet nga dy pjesë. Pjesa e pasme përmban një njësi air max të dukshme të verdhë me një kafaz të zi prej gome rreth tij. Pjesa nën këmbë është e përbërë nga një taban i bardhë. Mbi shollën e mesit është një zbukurim gome portokalli.

Përzierja e të zezës, me të verdhën dhe portokallinë më lidh me zjarrin, gjë që vërtetohet nëse shikoni skajet e atleteve. Unë e dua zjarrin dhe për mua është një plus.

Një tjetër plus, ky Air Max është pjesë e projektit Move To Zero bazuar në qëndrueshmëri. Industria e modës është një nga industritë më ndotëse në botë. Nike dëshiron të ndihmojë në uljen e kësaj, dhe të paktën 20% e materialit në model riciklohet. Plastika, fijet dhe tekstilet ekzistuese ripërdoren për të reduktuar emetimet e CO2. Me projektin e tyre Move To Zero, ata përpiqen të shpëtojnë Tokën në kohë.

 

Për sa i përket komoditetit, mund të përdorja shumë superlativa për të përshkruar këtë atlete. Jastëkët e ajrit, sfungjeri dhe thembra e gomës ofrojnë një ndjesi super të butë. Kjo është zgjedhja e duhur për të gjithë ata që rehatia është e para, qofshin “vetëm” për në dyqan apo për vrap.

Nike ka konfirmuar edhe një herë se trashëgimia mund të jetohet dhe kufijtë mund të shtyhen çdo herë. Nike Air Max 2021 janë atletet që duhet të kem në koleksionin tim, të cilat do të dëshiroj t'i vesh çdo sezon të ardhshëm.

Mund ti gjeni Nike Air Max 2021 me ngjyra të ndryshme që do të sfidojnë guximin tuaj në rrugë, në dyqanet Buzz dhe online.

 

Do t’ju shkruaj përsëri shumë shpejt,

Kiki

 

Trenutno nema komentara

Artikuj të ngjashëm