në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi vlerën 6000L

Çdo ditë nga ora 08:30-21:00

Krijo rrugë të reja në atlete adidas NMD_V3
Krijo rrugë të reja në atlete adidas NMD_V3
News
06.10.2022.

Krijo rrugë të reja në atlete adidas NMD_V3

Si më parë, markat më të mira botërore përgatisin risitë për sezonin vjeshtë - dimër 2022, të cilat ne jemi gjithmonë të lumtur t'i provojmë. Ndërsa kontrollojmë koleksionet e reja dhe përpiqemi të zbulojmë se cilat tendenca do të shënojnë ditët në vijim, nuk mund të mos i hedhim një sy ngjarjeve aktuale në botën e atleteve.

Një lajm i mrekullueshëm na vjen këtë herë nga marka e tre shiritave. Silueta e adidas NMD_V3 është përditësuar dhe është gati të ndjekë çdo hap të eksploruesve urbanë. Ai u krijua për të gjithë ata që ecin me rebelim në rrugët e qytetit në kërkim të horizonteve të reja. Nëse jeni adhurues i estetikës futuriste, këto janë atletet që duhet t'i keni patjetër në koleksionin tuaj.

Që nga viti 2015, kanë kaluar disa vite që kur adidas Originals nxorri në treg modelin e tij të parë NMD dhe vendosi standarde të reja në prodhimin e atleteve sportive. Publikimi më i fundit NMD ruan identitetin e tij, duke freskuar detaje në pjesën e sipërme me materiale dhe ngjyra moderne që sjellin energji në çdo veshje. Dizajni i njohur nga e kaluara i kombinuar me një vizion bashkëkohor të së ardhmes sjell një pamje origjinale, futuriste të atleteve që nuk mund të kalojë pa u vënë re. Shtolla e mesme e përbërë nga shkuma Boost ofron një ndjenjë të jashtëzakonshme rehatie, e cila është e butë dhe e qëndrueshme, kështu që çdo hap në këto atlete ndihet si një shëtitje mbi re.

Pamja premium e pjesës së sipërme arrihet duke zgjedhur një material tekstili fleksibël dhe të qëndrueshëm pjesërisht të bërë nga plastika Parley Ocean e mbledhur nga sipërfaqet e oqeanit dhe e ricikluar sipas standardeve më aktuale. Ky është një hap përpara drejt një prodhimi më miqësor ndaj mjedisit, me të cilin adidas synon të reduktojë sasinë e materialeve të mbeturinave në prodhim, të kontribuojë në pastrimin e oqeaneve dhe zonave të gjelbra dhe të zvogëlojë ndikimin global të ndotjes. Kjo është arsyeja pse nuk është për t'u habitur që kjo siluetë futuriste është një hap përpara, jo vetëm në dizajnin e saj, por edhe në metodën moderne të prodhimit.

Ngjyrat dominuese NMD_V3 ndjekin me të vërtetë trendet në veshjet urbane. Kombinimi i toneve neutrale në bazë dhe ngjyrave goditëse në pjesën e sipërme të theksuar do të përshtaten lehtësisht me çdo veshje.

Krijimi i shtigjeve të reja nuk ka qenë kurrë më i lehtë, veçanërisht kur keni veshur atlete adidas NMD_V3. Bëhuni gati për një të ardhme emocionuese dhe gjithçka që ajo sjell. Gjeni modelet tuaja të preferuara NMD në dyqanet Buzz ose online.

 

Buzz Team

Artikuj të ngjashëm