në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi vlerën 6000L

Çdo ditë nga ora 08:30-21:00

Puma RS-X - komode dhe e freskët, të gjitha në një!
Puma RS-X - komode dhe e freskët, të gjitha në një!
News
05.07.2023.

Puma RS-X - komode dhe e freskët, të gjitha në një!

Duke marrë parasysh që ky është blogu im i parë që po shkruaj për Buzz, dua të jap gjithçka dhe sinqerisht t'ju them se çfarë mendoj për atletet PUMA RS-X EFEKT TM. "No Bullshit", siç thonë ata.

Kështu që... Unë hyj në Buzz dhe shoh një model që thotë "Puma". Ndoshta disa vite më parë, vetëm kutia Puma do të më kishte bërë të lumtur sepse me siguri do të përmbante ato atlete të bukura Puma Suede. Kuptohet, me to, do të dukesha si 70% e ekipit me të cilin shoqërohem, por përsëri ato do të godisnin.

Kësaj radhe zgjodha modelin RS-X (që më shumë tingëllon si motor Kawasaki se sa atlete, por realisht nuk ka rëndësi... kam parë emra më të çuditshëm për atletet). E di që ky model nuk është i ri; nëse nuk gabohem, mendoj se Puma e ka lansuar në vitin 2018. Më e mira është se pata mundësinë të vishja modelin e kuq RS-X në vitin 2020 kur xhiroja një videoklip për këngën time "Hollywood". Ato atlete ishin të shkëlqyera për videon, por dukeshin mjaft të rënda për madhësinë time 44.5 këmbë për gjithçka tjetër. Sot, ai vendim më duket goxha i nxituar, sepse nuk u dhashë as një shans. Modeli për të cilin po shkruaj aktualisht është i njëjti RS-X (EFEKT TM) si dy vite më parë, por këtë herë pata rastin t'i vesh përsëri dhe mund t'ju them se janë një nga ato atlete (fjalë për fjalë 2 palë që kam) që nuk më lëndojnë këmbët pasi i kam veshur për 2 orë.

Kjo është ndoshta sepse Puma lançoi teknologjinë RS në vitin 1986, duke synuar t'i afronte atletet e tyre me përdorimin aktiv, siç është vrapimi. Në këtë model RS-X, ju mund të vraponi, megjithëse nuk do të ishte zgjedhja ime e parë për këtë qëllim. As nuk është projektuar për këtë (në kohën e sotme)...

Modeli RS-X është krijuar për t'ju ofruar rehati maksimale ndërsa dukeni cool, pavarësisht nëse jeni në klasën e 6-të, nëse mbaroni masterin në Edukim Fizik, ose sapo jeni bërë gjysh për herë të tretë. Këto atlete RS-X sot janë larg asaj që pata rastin të provoja në vitin 2020. Nuk duken më si plastike; këmbët tuaja mund të marrin frymë sepse materialet bëjnë qarkullimin optimal të ajrit aty ku duhet.

Në dyqanin Buzz pashë modelin Puma RS-X pikërisht në 13 ngjyra të tjera, si për femra ashtu edhe për meshkuj, kështu që ju mund të zgjidhni lirisht ato që i përshtaten shijes tuaj. Duke lënë mënjanë ngjyrat dhe masën…

Unë mund të shkruaj për historinë e Puma si markë, por askush nuk është i interesuar për këtë, dhe realisht, nëse keni të paktën një atlete mediokër si unë, ju e dini që Puma nuk ka zhgënjyer kurrë me atletet e tyre, edhe pse ato mund të mos jenë aq të përfolura si disa marka të tjera tani. Por këtë ia atribuoj qëndrimit të tyre "No Bullshit" me të cilin jo të gjithë do të pajtohen... ashtu si ky postim në blog.

Ju mund të gjykoni vetë, dhe unë do ta mbaj këtë RS-X në koleksionin tim, ndërsa modelin tuaj mund ta gjeni në dyqanet BUZZ ose online!

 

Zembo Latifa

 

Artikuj të ngjashëm