në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi vlerën 6000L

Çdo ditë nga ora 08:30-21:00

adidas Superstar
adidas Superstar
News
31.01.2024.

adidas Superstar

Nëse ka një gjë që nuk mund ta duroj në lidhje me atletet është rrudhosja e pjesës së sipërme të atleteve. Nuk ka ende një zgjidhje cilësore për këtë problem edhe pse gjithmonë do të na duhet t'i mirëmbajmë. Një atlete që nuk rrudhet në atë zonë kritike është adidas Superstar të cilat njihen me një mori emrash. Superstar. Shelltoes. Shelsice. Në Osijekun tim i quanim “brejke” se i barazonim me breakdance.

Kur flasim për adidas Superstar, shpesh bëhet fjalë për Run DMC, hitin e tyre My adidas, bashkëpunimi i parë i adidas me muzikantë, por këtë herë do t'ia kaloj.

Ato u projektuan në vitin kur njeriu shkeli në Hënë (1969), dhe dolën në shitje vitin e ardhshëm (1970) - dhe u bënë hit falë basketbollit. Vrapimi dhe tenisi janë sportet që popullarizuan shumë atlete, por personalisht mendoj se basketbolli i ktheu atletet në një fenomen të kulturës pop. Kareem Abdul Jabbar ishte ylli më i madh i NBA-së në vitet shtatëdhjetë, kështu që nuk është për t'u habitur që Horst Dassler (djali i themeluesit të adidas - Adi Dassler) e zgjodhi atë si fytyrën e modelit të ri, më të lehtë dhe më të qëndrueshëm.

Superstar ka një jetë të gjatë pas tij dhe nuk harrohen kurrë. Këto atlete jetuan njëqind jetë, popullariteti i basketbollit, popullariteti i rrugës dhe hip hopit, e përvetësuan edhe patinatorët dhe më vonë bota e modës së lartë.

Nuk ka atlete më me kosto efektive në treg. Dizajn legjendar me një majë gome që mbron gishtat e këmbëve, lëkurë e vërtetë dhe e mirë për çmimin dhe komoditetin që është përmirësuar me kalimin e kohës. Pjesa e mesme është e përbërë me një taban të lehtë dhe tepër të rehatshëm, e ndërsa ky model është lehtësisht i kombinueshëm me të gjitha veshjet.

Superstar është padyshim një nga yjet më të mëdhenj në kulturën e atleteve.

 

Franjo

 

Artikuj të ngjashëm